Латвия победи Франция с 3:1 в мач от Група “Н” на световното първенство по хокей на лед в Стокхолм и Хелзинки.

Мартинш Ципулис откри разултата за тима от балтайската република 5:03 минути преди края на първия период при числено предимство.

Янис Спруктс удвои в шестата минута на втората третина. Жулиен Дорозие върна едно попадение за французите в четвъртата минута на третата част при числено превъзходство. Лаурис Дарзинш гарантира победата на Латвия 4:36 минути преди края.

С този успех латвийците излязоха на шесто място в групата с 6 точки, колкото има и седмият Франция. На последното място се срина Австрия – 5 точки. Всички отбори в групата има да изиграят по още един мач. Първите четири отбора отиват на 1/4-финалите, а последният в класирането изпада от елитната дивизия.