Лос Анджелис Кингс се доближи на победа от спечелването на Купа Стенли. „Кралете“ победиха Ню Йорк Рейнджърс с 3:0 в „Медисън Скуеър Гардън“ и поведоха с 3:0 във финалната серия на НХЛ.

Джеф Картър откри резултата в последната секунда на първата третина, а през втората част Джейк Мъзин и Майк Ричардс се разписаха за шампионите на Западната Конференция.

Вратарят Джонатан Куик направи брилянтен мач и спаси всичките 32 удара вратата си. Лос Анджелис Кингс може да спечели втората си титла за последните три години още в четвъртък, когато е четвъртият мач от серията.

За да стигне до първата си шампионска титла в НХЛ от 20 години насам, Ню Йорк Рейнджърс се нуждае от исторически обрат. Само един отбор е успявал да обърне финална серия след изоставане с 0:3. Това е Торонто Мейпъл Лийфс през 1942 г. срещу Детройт Ред Уингс.