Словачката Анастасия Кузмина спечели преследването на 10 км от последния девети кръг на световната купа по биатлон в норвежкия зимен център Холменколен. Олимпийската шампионка в спринта допусна три грешки при стрелбата и въртя наказателни обиколки, но при последната си четвърта стрелба бе безпогрешна и финишира първа с време 33:42.5 минути. Това бе първа победа за словачката този сезон.

Втора остана представителката на Беларус Даря Домрачова, която допусна 5 грешки в стрелбата, а трета се нареди германката Андреа Хенкел. Най-добрата биатлонистка на Германия Магдалена Нойнер бе повалена от коварна настинка и треньорите от германския щаб прецениха, че не бива да рискуват да я пускат в този старт.

В отсъствието на Нойнер финландката Кайса Макарайнен завърши на четвърта позиция в преследването, с което на практика остана недостижима на върха в генералното класиране и така един старт преди края на шампионата си осигури Големия кристален глобус. /БЛИЦ