Мао Асада спечели за четвърти път в кариерата си титлата от Гран при финала по фигурно пързаляне, предава Красивата страна на спорта. Японката триумфира за първи път през сезон 2005/06, когато беше едва 15-годишна. Волната програма при дамите беше контрапункт на кратката. В първия състезателен ден всички бяха много стабилни, а днес се състезаваха по брой падания.

С две първи оценки и сбор от 204.02 точки Асада триумфира, като изпълни два тройни аксела. За първи път в историята жена опитва два тройни аксела във волна програма, но те няма да бъдат признати заради недоброто им изпълнение.

Младата Юлия Липнитская се изкачи от четвърта до втора в крайното класиране със 192.07 точки. Тя единствена не падна и игра почти без грешка.

Ашли Уагнер запази третата си позиция и финишира със 187.61 точки. Американката имаше сериозни проблеми със скоковете. Четвърта е Елена Радионова от Русия със 183.02 точки.

Нейната сънародничка Аделина Сотникова е голямото разочарование от състезанието, след като от второ място остана пета след последна оценка на волна програма (173.30 точки). Шеста е последната състезателка на “Сборная” Анна Погорилая със 171.88 точки.