Мартен Фуркад спечели титлата в индивидуалния старт на 20 километра на Световното първенство по биатлон в чешкия зимен център Нове место.

24-годишният французин нямаше проблеми да триумфира, след като големият му конкурент - звездата на норвежкия и световния биатлон Емил Хегле Свендсен, пропусна старта заради заболяване. Фуркад вече спечели два сребърни медала от индивидуалните дисциплини в Чехия, оставяйки след Свендсен в спринта и преследването.

Втори финишира американецът Тим Бърк, а третото място зае шведът Фредрик Линдстрьом. Стартът на 20 километра бе единствената титла, която липсваше в колекцията на Мартен Фуркад. Френският състезател триумфира през миналата година в Руполдинг в спринта, преследването и масовия старт.