Металург (Магнитогорск) стана шампион на Континенталната хокейна лига за втори път в историята си. „Магнитка“, както е известен тимът сред феновете си, победи ЦСКА (Москва) с 3:1 в решителния седми мач от финалната серия, която спечели с общ резултат 4-3.

Евгени Тимкин даде аванс на Металург в средата на първата третина, но Максим Мамим изравни четири минути преди края на втората част. Само три минути по-късно Крис Лий възстанови аванса на тима от Магнитогорск.

43 секунди преди края на мача Тимкин вкара втория си гол в мача. Той се разписа на празна врата и подпечата златните медали за тима на Иля Воробьов.

Това е втора шампионска титла на КХЛ за Металург (Магнитогорск), който спечели Купа Гагарин и през 2014 г. Тогава съперник беше Лев (Прага), който след това чешкият тим напусна първенството заради финансови проблеми.