Минесота Уайлд разби шампиона Чикаго Блекхоукс с 6:1 в мач, който се игра на открито на стадиона за американски футбол на Университета на Минесота в Минеаполис.

Домакините поведоха с 2:0 още в първите седем минути след попадения на Мат Дъмба и Томаш Ванек. Във втората част Нино Нидерайтер и Джейсън Поминвил удвоиха аванса.

Райън Картър наниза пети гол за Минесота Уайлд в началото на третия период, а след това Патрик Кейн върна едно попадение за Чикаго. Ерик Хаула довърши шампионите в края на мача, за да хвърли в екстаз 50 426 зрителите по трибуните.

Анахайм Дъкс записа пета поредна победа, след като се наложи с 5:2 над Калгари Флеймс. „Патоците“ откриха в първата третина чрез Патрик Маруун, а Райън Кеслър удвои през втората част.

Марк Джордано намали за Калгари. Райън Гецлаф вкара два гола, а Кевин Биекса добави още един за Анахайм в третия период, а Михаел Баклунд се разписа за Флеймс в края.

Резултати, програма и класиране в НХЛ - ТУК !!!