Шей Уебър вкара при числено превъзходство 2:57 минути преди сирената за победа на Монреал с 3:2 като гост на Ню Йорк Айлендърс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Успехът в сряда вечер остави канадците еднолично начело на генералното класиране на Изток, като те вече имат три точки аванс срещу Тампа Бей, Детройт и Ню Йорк Рейнджърс, които надвиха Бостън с 5:2.

Ник Леди получи 2-минутно наказание за удар със стик по съперник, а Монреал се възползва напълно. Уебър беше точен 53 секунди след началото на наложения пауърплей, с което Островитяните допуснаха едва втори гол след наказание при 23 такива срещу тях от началото на сезона. Те са и лидери в НХЛ по този показател.

Пол Байрън и Филип Дано се разписаха в редовното време за Монреал, който остана единственият отбор в НХЛ без поражение в редовното време.