Монреал Канейдиънс победи като гост шампиона от сезон 2010/11 Бостън Бруинс с 6:5 след изпълнение на дузпи в среща от редовния сезон на НХЛ и запази втората си позиция в класирането на Източната конференция.

Майкъл Райдър откри резултата през първата третина, а Пи Кей Събън направи 2:0 в началото на втората част. Отборът на Бостън стигна до обрат с 4:2 за 14 минути след попадения на Дъфи Хамилтън, Брад Марчанд, Патрис Бержерон и Нейтън Хортън. Райдър върна един гол в началото на третата част, след това Тайлър Сегуйн бе точен за Бостън за 5:3.

До края на двубоя за Монреал по едно попадение реализираха Брендън Галахър и Андрей Марков, който изравни 8,2 секунди преди края на редовното време. След това Брендън Галахър реализира единствената и победна дузпа за Монреал.