Монреал победи Детройт с 4:1 и събра 12 точки, което го прави лидер в класирането на НХЛ след първите 6 мача. Така Монреал постави и нов клубен рекорд, след като в първите си шест срещи от сезона има само победи в редовното време. Джеф Петри направи 2:1 в третата третина, а Томаш Плеканец се разписа за 3:1. Брендън Галахър изравни при числено превъзходство във втората третина, а новобранецът Дилън Ларкин след пас на Хенрик Зетерберг даде аванс на гостите 4 минути след началото на втората част. Брайън Флин оформи крайното 4:1 на празна врата.

Шампионите от Чикаго разгромиха Калъмбъс с 4:1 като Артьом Анисимов и Теуво Теравайнен осигуриха успеха с два бързи гола в рамките на 1:05 минути във втората третина. Калъмбъс няма точка от началото на сезона, което е най-лошият старт в кратката история на отбора. Мариан Хоса добави гол при числено превъзходство в третата третина, а Патрик Кейн оформи крайния резултат на празна врата съвсем накрая. Питсбърг се наложи с 2:1 над Торонто с голове на Евгений Малкин и Оли Маата през първата част на мача. Вратарят Марк-Андре Фльори пък регистрира своя мач номер 600 в Лигата, а Сидни Кросби отново не се записа в голмайсторите и подавачите, което е негов пети пореден сух мач.