Кери Прайс спаси 32 удара и помогна на Монреал Канейдиънс да победи Отава Сенатърс с 2:1 в канадското дерби в НХЛ. Канейдиънс взеха реванш за загубата в Отава с 1:5 в сряда и запиха пети пореден домакински успех.

Якоб Силфверберг даде аванс на “сенаторите” 1:38 минути след началото на мача при числено предимство. Монреал обаче обърна още до края на първата част с попадения на Давид Дешарне и Ерик Коул.

Йохан Хедберг записа 22-ия си мач в НХЛ без допуснат гола, след като спаси 22 удара за победата на Ню Джърси Девилс с 3:0 над Ню Йорк Айлъндърс.

И трите гола в мача паднаха в последните четири минути на третата третина. Стив Берние вкара две попадения, а Дейвид Кларксън се разписа на празна врата. С този успех “дяволите” спряха серията си от четири поредни мача без победа.

Флорида Пантърс победи Бъфало Сейбърс с 4:3, след като изоставаше с 1:3. Брайън Кембъл вкара победния гол за “пантерите” в средата на третата част. Джордж Парос, Петер Мюлер и Шоун Матайъс също бяха точни за Флорида, а вратарят Жозе Теодор спаси 17 удара към вратата си.