Макс Пачорети се отличи с гол и асистенция за Монреал Канейдиънс при победата с 4:0 над Бостън Бруинс. По точи начин канадският тим изравни на 3:3 резултата в полуфиналната серия на Източната Конференция.

Пачорети, който имаше само една асистенция в първите пет мача срещу „мечките“, подаде за попадението на Томаш Ванек във втората третина. Ларс Елер вкара през първата част, а 3:56 минути преди края Ванек на празна врата реализира втория си гол мача. Вратарят Кери Прайс направи 26 спасявания и опази вратата си без попадение.

Монреал Канейдиънс и Бостън Бруинс играха седми мач помежду си и през 2011 г., в който канадският тим отстъпи в продължението. Тогава „мечките“ впоследствие спечелиха Купа Стенли.