В едно от най-старите канадски дербита в НХЛ Монреал разби с 5:2 като гост Торонто Мейпъл Лийфс, след като Брендън Галахър, Макс Пасиорети и Брайън Джонта вкараха по едно попадение в третата част на мача. В 9:08 минута на третата част Галахър изравни за 2:2 със своя шести гол за сезона. Пасиорети циментира успеха със своя шести гол през сезона и втори в мача, а Джонта оформи крайното 5:2 на празна врата малко преди края на редовното време. Пасиорети вкара едно попадение и във втората третина, а защитникът Алексей Емилин откри сметката за Канейдиънс.

След три поредни победи у дома, "кленовите листа" трябваше да се задоволят само с головете на Фрейзър Макларън и Кларк Макартър. Логично Монреал е начело в Североизточната дивизия с 29 точки, а Торонто е с 24.

В друг двубой Анахайм отнесе Нешвил с 4:1 с хеттрик на Кайл Палмиери, който пък по този начин прекъсна сушата си от 10 мача без попадение. Победата на "патоците" срещу този противник на собствен терен е седма подред.