Германия спечели мъжката щафета в биатлона на 4 по 7,5 км в Обехоф и записа първа победа от повече от 4 години насам. Немците в състав Кристоф Щефан, Алксандер Волф, Арнд Пфайфер и Михаел Грайс спечелиха поредния кръг от Световната купа по биатлон, след като използваха 16 допълнителни патрона и завъртяха 2 наказателни обиколки. Германия финишира с преднина от 2:22,8 минути пред щафетата на Чехия в състав Зденек Витек, Ярослав Соукуп, Ондрей Моравец, Михал Шлезингер.

На трето място се нареди щафетата на Норвегия начело с ветерана Оле Ейнар Бьорндален, който бе на последния пост, както и Алксандер Ос, Ларс Бергер, Руне Братсвеен. В самия край Бьорндален можеше да се пребори и за второто място, но се предаде на финалния спринт срещу Шлезингер.

Българската щафета в състав Михаил Клечеров, Владимир Илиев, Иван Златев и Мирослав Кенанов не завърши, след като беше затворена с обиколка преди края. След последната стрелба българите бяха с 15 допълнителни патрона и 3 наказателни обиколки. /БЛИЦ