Докато легендарните ски звезди от близкото минало се състезаваха в паралелния слалом на писта "Бъндерица", по време на откриването на сезона в Банско, първият отбор на България по алпийски ски участва в супер гигантския слалом на 12 декември в Матрей, Източен Тирол, Австрия.

Състезанието премина под изцяло австрийската доминация в първата дванадесетка, като само един швейцарец успя да дублира осмото място. От българите единствено Георги Георгиев-Гого се представи горе-долу добре с 50-то място на 1.99 секунди след победителя Михаел Гмейнер. Никола Чонгаров остана 85-ти, Светльо Георгиев 88-ми, Стефан Присадов чак 99-ти, а Александър Красногорски не завърши състезанието. Определено склоновете на парка Хое Тауерн и най-високият връх на Австрия - Гросглохнер в близост до пистите на Матерей респектираха българските скиори, пише ski.bg.

Силвия Маджарска, която засега е единствената българка участваща на ФИС състезаня в Европа (Мария Киркова се възстановява след травма), кара от 7-ми до 11-ти декември на серия стартове в Давос, Швейцария. Сиси успя да завърши единия от двата Супер Джи слалома - на 7-ми със 115-то място и се класира 67-ма във втората супер комбинация на 9-ти декември. /БЛИЦ