Българският национален отбор по ин-лайн хокей (с ролери) продължава да търпи тежки загуби на световното първенство в Дивизия I. След като в неделя отстъпихме с 1:16 на Великобритания, вчера българският тим претърпя поражение с 1:18 от Латвия, а днес и с 0:8 от Австрия.

Срещу латвийците гол за България вкара Кристиан Семков, който се разписа в четвъртата част. Томас Зейле се отличи с четири гола за Латвия, а Артьомс Огородниковск реализира две попадения.

Днес българите не успяха да се разпишат във вратата на Австрия. Йоханес Линс и Хари Ланге вкараха по две попадения за австрийците, а Кристиан Хайдингер, Герд Грубер, Андре Ниец и Тобиас Шонауер също се разписаха.

Утре на българския тим предстои мач от 1/4-финалите на турнира в Тампере (Финландия), където ще играе с първия в класирането на другата група – Австралия, Унгария или Хърватия.