България остана на второ място в трета дивизия на световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години. Нашите отстъпиха с 1:10 на Китай в решителната битка за лидерската позиция. Младите българи отстъпваха с шест шайби до края на първата третина и стигнаха до своята първа при 1:7 след 33:32 минути игра. Точен във втората част беше нападателят Максим Ефтимов. Това обаче се оказа единственото попадение за българите, които позволиха на съперника да стреля 38 пъти към тяхната врата. 28 от ударите бяха отразени от вратаря Никола Николов и неговият заместник Радосвет Петров. След срещите от предпоследния кръг, българите изостават с три точки от Китай в битката за първото място. Нова Зеландия е на трето място и с равни точки с България след победата с 6:2 над Турция, но островитяните приключиха своето участие в надпреварата. В последния ден от турнира българският национален тим среща предпоследния в групата Турция.