Българинът Красимир Анев направи най-доброто състезание в кариерата си досега. 26-годишният ни биатлонист завърши на седмо място в преследването на 12,5 км от Световната купа в италианския курорт Антхолц-Антерселва.

Другият ни представител - Владимир Илиев, също се представи изключително силно и финишира на 15-а позиция. И двамата българи поразиха всичките 20 мишени в това историческо за българския биатлон състезание. Анев дори може малко да съжалява, тъй като на огневия рубеж той записа четири нули и след последната стрелба бе втори, но след това бе изпреварен.

До момента най-доброто класиране на Анев бе 8-о място на 20 километра за Световната купа в в Йостерсунд през 2012/13. Представянето му през този сезон дава големи надежди на България за Олимпийските игри в Сочи другия месец.