НЕШВИЛ ПРЕДАТЪРС – Сейнт Луис Блус 3:1
(0:1, 1:0, 2:0)
В серията: Нешвил печели с 4:2
* Раян Джохансен вкара победния гол 3:15 минути след началото на третата част, а Нешвил стигна да успеха, с който се класира за първи път в историята си за финалния плейоф на Западната Конференция на НХЛ. Вратарят Пека Рине направи 23 спасявания и една асистенция. Роман Йоси завърши с едно попадение и едно голово подаване, а Кале Ярнкрок се разписа на празна врата 60 секунди преди финалната сирена. Пол Щастни беше точен за Сейнт Луис, а Джейк Алън отрази 15 удара.

ЕДМЪНТЪН ОЙЛЪРС – Анахайм Дъкс 7:1
(5:0, 2:1, 0:0)
В серията: 3:3
* Леон Драйзайтъл блесна с хеттрик и две асистенции, а Марк Летесту добави две попадения и две голови подавания за успеха, с който Едмънтън изравни резултата в серията и прати полуфиналния плейоф в седми решителен мач. Зак Касиян и Антон Слепичев също се разписаха за Ойлърс, а Кем Талбот завърши с 34 спасявания. Рикард Ракел реализира единствения гол за Анахайм. Стартовият вратар на Дъкс Джон Гибсън беше заменен още преди средата на първата третина, след като получи три гола от шест удара. Резервата Джонатан Берние отрази 25 удара до края на мача. Решителният мач от серията ще се играе в Анахайм. Срещата ще започне в четвъртък от 2:00 часа рано сутринта българско време. Победителят ще се изправи срещу Нешвил на финала на Западната Конференция.