Спортист №1 на България за 2012 г. сред младите - Ния Димитрова, се класира 24-та в преследването на 10 км при девойките (ст. възр.) на световното първенство по биатлон в Обертилиах (Ав). Тя направи 5 грешки в стрелбата. Десислава Стоянова е 34-та (11 гр.), а Стефани Попова - 50-а (6 гр.) Световна шампионка стана Олга Подчуфарова (Рус, 3 гр.).

При юношите (ст. възр.) в преследването на 12.5 км Антон Синапов е 45-и с 8 грешки, а Димитър Герджиков не стартира. Титлата спечели Йоханес Бьо (Нор, 3 гр.). 19-годишната Димитрова е световна вицешампионка в спринта при младшата от миналогодишното първенство в Контиолахти (Финландия), а този сезон се състезава основно при жените в стартовете за Световната купа.

Ния се надяваше да преодолее болките в кръста, които я тормозят вече цял сезон, както и сериозните проблеми със зъбите, принудили я да търси спешна помощ по време на състезанията за СК в Италия преди седмица.