Норвегия записа сензационна победа с 3:2 над Чехия в мач от Група “С” на световното първенство по хокей на лед в Германия. Това бе първата победа на скандинавския тим над чехите в 18 мача от 1937 г. насам.

Звездата на чешкия тим Яромир Ягър вкара и двата гола за своя отбор, докато вратарят на норвежците Пал Гратнес отрази 44 удара към вратата си.

Матс Дзукарело Аасен даде аванс на Норвегия в 12-ата минута на първата част, но Ягър изравни при числено предимство в осмата минута на втората третина. Две минути по-късно Андерс Фредриксен възстанови аванса на тима си.

Андерс Бастиансен направи 3:1 за Норвегия в четвъртата минута на третия период, но Ягър отново се разписа за чехите при числено предимство 6:51 минути преди края на мача.

Така двата тима са с актив от по три точки в групата. По-късно днес Швеция играе с Франция в другия двубой от този поток./БЛИЦ