Мариус Холтет вкара четири гола за Норвегия при победата с 5:2 над Франция и спечели за тима си място в четвъртфиналите на световното първенство по хокей на лед в Словакия.

Холтет, който играе за шведския Ферйестад Карлстад, вкара само четири гола за тима си през сезон. На Световното обаче вече има 6 попадения в актива си.

Успехът на “полярните мечки” елиминира Швейцария от борбата за място в Топ 8. Норвегия се класира на четвъртфиналите за втори път след въвеждането на тази фаза през 1992 г. Предишният път бе през 2008 г.

Домакинът Словакия, който играеше само за честта си, победи Дания с 4:1. Това бе последният мач на турнира и за двата отбора.

Словаците ще завършат на девето или десето място в крайното класиране на турнира, като това зависи от резултата на Швейцария от мача със САЩ./БЛИЦ