Дания продължава със сензационното си представяне на световното първенство по хокей на лед. След като в събота победи Финландия, днес тимът нанесе втора поредна загуба на САЩ с внезапна смърт. Датчаните се наложиха с 2:1 и станаха първият тим от Група “D”, който продължава напред в турнира.

Решителното попадение в мача бе реализирано от Стефан Ласен във втората минута на продължението. Редовното време завърши при 1:1, като и двете попадения паднаха във втората третина. Ларс Елер даде преднина на Дания, а Кийт Яндъл изравни за американците.

В мач от Група “В” Швейцария се наложи с 3:0 над Италия. Тибо Моне и Дамиен Брунер се разписаха във втората третина, а Мартин Плюс добави едно попадение в третата част. Така с две победи швейцарците си гарантираха участие в следващата фаза на световното първенство/БЛИЦ