Българският национален отбор по хокей на лед допусна трето поражение от три мача на световното първенство в дивизия 2, група Б, след като отстъпи с 1:10 от домакина на финалите Мексико. С това тимът ни остана на последното шесто място в групата.

Мексико вкара четири гола още през първата четвъртина, а първият от тях падна още в 47-та секунда и беше дело на Брайън Аройо. Българите стигнаха до единствения си гол след 7:37 минути игра през втората част, когато Веселин Диков намали на 1:5, но мексиканците вкараха още три шайби до края на втората част. Те отбелязаха два гола в последната третина, като Аройо оформи крайното 10:1.

Българите имаха едва седем удара към вратата на мексиканците, които пък стреляха 43 пъти към Димитър Димитров.