Лидерът в класирането от редовния сезон на КХЛ до момента СКА (Санкт Петербург) допусна изненадваща домакинска загуба с 1:3 от новака Адмирал.

Гостите от Владивосток започнаха ударно мача и в 12-ата минута вече водеха с 2:0 след попаденията на Евгений Грачов и Артьом Тернавски.

Резултатът до този момент можеше да е още по-внушителен в полза на Адмирал, но в 6:50 минути след началото на играта капитанът на тима Ендер Лисин пропусна дузпа.

Минута преди края на първата част СКА върна едно попадение, след като Виктор Тихонов се разписа при числено предимство на домакините. Асистенция за гола записа звездата на тима Иля Ковалчук.

В средата на втория период Лисин все пак успя да пробие вратаря Александър Салак и при числено предимство вкара третия гол за гостите.

До края на мача играчите на тима от Санкт Петербург не успяха да пробият стража на Адмирал Евгений Иванников, който предишните четири сезона беше в собственост на СКА.