Новобранецът Патрик Лайне от Уинипег Джетс вкара втория си хеттрик от началото на сезона. Това стана при победата на тима му с 8:2 над Далас Старс. 18-годишният финландец вече има 11 гола и общо 15 точки от старта на първенството.

Лайне стана четвъртият играч в историята на НХЛ, който вкарва два хеттрика на 18-годишна възраст. Преди него това са правили Джек Хамелтън, Дейл Хаверчак и Тревър Линден.

Освен това финландецът е четвъртият хокеист от сезон 1943/44 насам, който вкарва два хеттрика в първите 14 мача от кариерата си. Това са постигали още Бърни Федерко, Бърни Никълс и Роб Годро.

Марк Шайфли се отличи с два гола и две асистенции за успеха на Уинипег Джетс и излезе начело в НХЛ по отбелязани точки от началото на сезона – 18.

Ванкувър Канъкс спря серията си от 9 поредни загуби след успех с 5:3 над Ню Йорк Рейнджърс. Александър Бъроус вкара два гола за победата, а Хенрик Седин и Свен Берчи добавиха по едно попадение и една асистенция. Бо Хорват завърши с две голови подавания.