Голямата звезда на женския биатлон Магдалена Нойнер направи страхотно постижение в последния си сезон в спорта. 25-годишната германка спечели осми спринт от общо 10 в календара днес в Ханти-Мансийск (Русия). Така Нойнер си гарантира Малкия кристален глобус в дисциплината и е почти сигурна победителка в Световната купа.

Лена направи по една грешка в двете си стрелби, но със силно бягане измина първа дистанцията от 7.5 километра за 22:11.5 минути. С две нули на втората позиция се нареди Вита Семеренко (Украйна). С един пропуск Дария Домрачева (Беларус) също се качи на почетната стълбичка.

Емилия Йорданова се нареди 51-а и получи право да стартира в преследването утре. Тя сбърка веднъж при втората си стрелба, но слабото бягане и тежката писта във втората половина на състезанието й отредиха класиране назад. За старт беше заявена и Десислава Стоянова, но тя не записа участие.