Магдалена Нойнер спечели Световната купа по биатлон при жените за втори път в кариерата си след 2008 г. 23-годишната германка триумфира в последното за сезона състезание в сибирския зимен център Ханти-Мансийск. Тя победи в масовия старт на 12,5 км, което бе нейната 19-а победа в Световната купа.

Четири седмици, след като спечели две олимпийски титли Нойнер направи три грешки при стрелбата, но въпреки това завърши за 36,20 минути и със 17,2 секунди аванс пред французойката Сандрин Баи. Трета финишира Анастасия Кузмина от Словакия, която изостана на 23,6 секунди зад победителката. Германката Кати Вилхелм завърши четвърта в последното индивидуално състезание в кариерата си. Тя вече обяви оттеглянето си от спорта след края на сезона./БЛИЦ