Олимпийската шампионка Ю-На Ким спечели турнира Golden Spin в Загреб (Хърватия), предава Красивата страна на спорта. За южнокорейката това е първо състезание през сезона, след като пропусна Гран при сериите заради контузия. На почетната стълбичка се качиха Мики Андо и Елизавета Туктамишева.

Ким спечели и двете програми и събра 204.49 точки (ако я сравняваме с основната й конкурентка Мао Асада, японката спечели Гран при финала с 204.02 точки).

Силен резултат записа и Мики Андо – 176.82 точки. Японката не се е състезавала от два сезона и роди момиченце през април. Въпреки това тя се бори за място в отбора на “самураите” в Сочи и от последния й резултат изглежда близо до това.

Туктамишева по традиция имаше проблем с кратката си програма, но се представи по-добре на волната – 169.24 точки.

При мъжете тройката е Сергей Воронов, Артур Гачински (Русия) и Иван Ригнини (Италия). Андрея Давидович и Евгени Краснополски от Израел спечелиха при спортните двойки, а Юлия Злобина и Алексей Ситников при танцовите./БЛИЦ