Бостън Бруинс – ОТАВА СЕНАТЪРС 2:3 след прод.
(1:0, 0:2, 1:0, 0:1)
В серията: Отава печели с 4:2
* Кларк Макартър се разписа при числено предимство 6:30 минути преди края на продължението, за да донесе на Отава не само успеха в мача, но и победата в плейофната серия. Крейг Андерсън отрази 28 удара към вратата на „сенаторите“, които за първи път от 2013 година преминават първия кръг на елиминационната фаза. Боби Раян и Кайл Търис също бяха точни за Сенатърс. Туука Раск отрази 26 удара към вратата на Бостън, а Дрю Стафорд и Патрис Бержерон се разписаха за „мечките“. Във втория кръг на плейофите Отава Сенатърс ще мери сили с Ню Йорк Рейнджърс, който елиминира Монреал Канейдиънс.

Торонто Мейпъл Лийфс – ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС 1:2 след прод.
(0:0, 0:0, 1:1, 0:1)
В серията: Вашингтон печели с 4:2
* Маркус Йохансон вкара втория си гол в мача само 6:31 минути след началото на продължението и така Вашингтон не само спечели мача, но и се класира за втория кръг на плейофите. Йохансон първо изравни резултата за 1:1 в осмата минута на срещата, след като Остън Матюс даде ранен аванс на Торонто. Вратарят на столичани Брейдън Холтби направи 37 спасявания в срещата. Следващият съперник на Кепитълс в плейофите ще бъде Питсбърг Пингуинс. Битката, достойна за финал на НХЛ, ще бъде само част от полуфиналите на Източната Конференция.