Българският биатлонист Красимир Анев записа най-доброто си представяне в старт за Световната купа. Националът финишира 12-и в спринта на 10 километра в Хохфилцен (Австрия). Анев изостана на 1:00.05 минути от победителя Тарей Бьо (Норвегия).

23-годишният българин имаше късмет като тръгна 27-и и финишира преди влошаването на времето. Липсата на силен сняг му помогна и той направи 2 чисти стрелби. Краси дори излезе трети от огневия рубеж и финишира четвърти, но по-късно бе изместен назад.

Добре се представиха и другите ни състезатели. Михаил Клечеров е 44-и с две грешки, а Владимир Илиев е 63-и с една грешка.

Победител без грешки при стрелбата стана младият норвежец Тарей Бьо. След него се нареди украинецът Сергей Седнев, а трети е Алексис Бьоф от Франция. Лидерът за световната купа Емил Хелге Свендсен (Нор) е четвърти с по една грешка при двете си стрелби. Звездата на биатлона Оле Ейнар Бьорндален остана 10-и, като не успя при втората си стрелба заради силния сняг и съхрани силите си до финала./БЛИЦ