В изключително нервен мач с много нарушения българите натрупаха 56 минути наказания и това им попречи да се противопоставят на испанците. Три секунди преди края на втората третина най-добрият ни играч, вратарят Константин Михайлов, който до този момент бе отразил 22 от 25 удара, извърши неспорстменска постъпка, като удари с глава противников състезател при спряна игра, за което бе отстранен до края на двубоя. Това също се отрази, тъй като при излизането на Михайлов, който просто не издържа на напрежението, отстъпвахме само с един гол - 2:3. На вратата застана Кирил Въжаров, който в третата част допусна 4 гола. Въпреки загубата българските хокеисти си осигуриха участие в тази група и през следващата година. Първото място и влизането в по-горна група ще решават Република Корея и Белгия, а Република Южна Африка отпада в по-долна група. В последния кръг в неделя България ще срещне Мексико от 19.00 часа. /БЛИЦ