Вашингтон Кепитълс спечели с 4:1 при визитата си в Канада на Монреал Канейдиънс и записа шеста поредна победа в редовния сезон на НХЛ.

Капитанът на гостите от столицата на САЩ Александър Овечкин се отличи с гол и две асистенции. Така руснакът има вече 999 точки в кариерата си по системата гол плюс пас - 544 гола и 455 асистенции.

Никлас Бекстрьом даде аванс на гостите, а другите 4 гола в мача паднаха в заключителните 13 минути на последната третина. Томаш Плеканец изравни за Монреал в осмата минута на третата част, а 56 секунди по-късно Евгени Кузнецов върна аванса на Вашингтон. Брет Конъли и Овечкин вкараха другите попадения за гостите до края на срещата.

След успеха си Вашингтон е на трето място в общото класиране на НХЛ с 57 точки, колкото има и вторият Питсбърг. Монреал е шести с 56 точки, а лидер продължава да е Калъмбъс Блу Джакетс с 60 точки в актива си.