Руската хокейна звезда Александър Овечкин вече има 900 точки в кариерата си в НХЛ. Той постигна това с 479-ия си гол в първенството и четвърти от началото на сезона.

Овечкин се разписа за 2:1 в началото на втората третина при победата на Вашингтон Кепитълс с 6:2 над Калгари Флеймс. Никлас Бекстрьом вкара два гола.

Андре Бураковски, Ти Джей Оши и Джейсън Чимера също се разписаха за успеха, а Евгени Кузнецов направи три асистенции. Вратарят на Вашингтон Бейдън Холтби направи 17 спасявания.

Шейн Монахан и Марк Джордано вкараха головете за Калгари, който загуби за пети път в последните си шест мача. Със спечелените две точки от началото на сезона Флеймс изравниха клубния си рекорд за най-слаб старт. Същият актив тимът имаше в началото на сезон 1997/98.

Титулярният вратар на Калгари Кари Рамо направи 14 спасявания, но беше сменен след четвъртия гол във вратата му. На негово място треньорът на Флеймс Боб Хартли пусна Йонас Хилер, който допусна две попадения и спаси 12 удара.