Макс Пачорети вкара втория си хеттрик за сезона в НХЛ, а Кери Прайс отрази 37 удара за успеха на Монреал с 5:2 над Бъфало Сейбърс, информира Хокейни Новини.

ПО-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧОВЕТЕ, ИГРАНИ ТАЗИ НОЩ:

КАРОЛИНА ХЪРИКЕЙНС – Филаделфия Флайърс 5:1
(2:0, 2:0, 1:1)
* Себастиан Ахо блесна с хеттрик и асистенция за „ураганите“, които спряха серията и от пет поредни загуби. 19-годишният финландец стана първият новобранец на Каролина с хеттрик след Ерик Коул през сезон 2001/02. Джеф Скинър и Джъстин Фоулс също се разписаха, а Кем Уорд отрази 15 удара. Брейдън Шен вкара своя гол номер 100, всичките с екипа на Филаделфия, но Флайърс спряха серията си от три последователни победи. Вратарят Стив Мейсън завърши с 23 спасявания.

НЮ ЙОРК АЙЛЕНДЪРС – Вашингтон Кепитълс 3:2
(0:1, 1:0, 2:1)
* Раян Стром и Джони Бойчък бяха точни през третата част, а Томас Грайс отрази 28 удара при третата поредна победа на Айлъндърс. Алан Куайн се разписа във втория период и изравни за 1:1, след като Евгени Кузнецов откри за Вашингтон през първата третина. Александър Овечкин се разписа 47 секунди преди края, но столичани не успяха да стигнат до равенството. Филип Грубауер завърши мача с 26 спасявания.

Ню Йорк Рейнджърс – КЪЛЪМБЪС БЛУ ДЖАКЕТС 4:6
(0:1, 0:4, 4:1)
* Сет Джоунс вкара два гола, а Александър Венберг добави един и две асистенции за успеха на Кълъмбъс, който постигна шеста победа в последните си 13 мача. Брендън Саад се отличи с попадение и едно голово подаване, а по един път се разписаха Ник Фолино и Мак Калвърт. Йоонас Колписало отрази 33 удара. Джими Весели, Михаел Грабнер, Крис Крийдър и Кевин Клан бяха точни за нюйоркчани, които вкараха всичките си голове през четвъртата част, когато вече изоставаха с 0:6. Титулярният вратар Хенрик Лундквист беше сменен в четвъртата минута на втората третина, след като получи четири гола от 16 удара. Резервата Анти Раанта направи седем спасявания.

ПИТСБЪРГ ПИНГУИНС – Нешвил Предатърс 4:2
(1:1, 3:0, 0:1)
* Патрик Хорнквист наниза два гола, а Мат Мъри спря 37 удара за Питсбърг, който спря серията от две загуби. Тревър Дейли и Крис Куниц също бяха точни за успеха, а Сидни Кросби направи асистенция за първото попадение на Хорнквист и така записа своята 994-а точка в НХЛ. Кале Ярнкрос и Колин Уилсън се разписаха за Нешвил, а Пека Рине направи 35 спасявания.

Детройт Ред Уингс – НЮ ДЖЪРСИ ДЕВИЛС 3:4
(0:2, 1:1, 2:1)
* Кайл Палмиери вкара два гола, а Кори Шнайдър отрази 27 удара за успеха на „дяволите“. Стефан Ноесен и Адам Енрике добавиха по едно попадение. Хенрик Зетерберг, Томаш Татар и Ник Дженсън се разписаха за Детройт, докато Джаред Коро направи 20 спасявания. Това е трета загуба за Ред Уингс в последните четири мача на тима.

ФЛОРИДА ПАНТЪРС – Отава Сенатърс 6:5
(2:3, 2:1, 2:1)
* Джонатан Маршесо и Джейсън Димърс вкараха през последната част, за да донесат успеха на Флорида. Майкъл Матесън се отличи с две попадения, а Колтън Скевиър и Марк Писик също се разписаха. Роберто Луонго отрази 36 удара, след като неочаквано часове преди мача се разбра, че ще играе на мястото на Джеймс Риймър, който отиде в болницата при съпругата си, която раждаше. Раян Дзингел вкара два гола за Отава, а Ерик Карлсън, Крис Уайдмън и Дерек Брасар добавиха по един за Отава. Майк Кондън завърши с 28 спасявания.

МОНРЕАЛ КАНЕЙДИЪНС – Бъфало Сейбърс 5:2
(1:0, 3:0, 1:2)
* Макс Пачорети вкара втория си хеттрик за сезона, а Кери Прайс отрази 37 удара за успеха на Монреал. Давид Дешарне и Пол Байрън също бяха точни за победата, а Александър Радулов и Филип Дано направиха по две асистенции. Дмитри Куликов и Браян Джонта се разписаха за Бъфало, а Робин Лехнер завърши с 30 спасявания.

Тампа Бей Лайтнинг – БОСТЪН БРУИНС 3:4
(0:0, 1:2, 2:2)
* Здено Хара и Франк Ватрано се разписаха през последната третина а третата поредна победа на Бостън, а Туука Раск отрази 18 удара. Патрик Бержерон и Давид Крейчи също бяха точни за успеха. Алекс Силорн вкара два гола, а Брейдън Поинт добави един за Тампа Бей, който има 10 загуби в последните си 13 мача. Виктор Хедман завърши с три асистенции, а Бен Бишоп направи 31 спасявания.

Сейнт Луис Блус – УИНИПЕГ ДЖЕТС 3:5
(1:1, 1:2, 1:2)
* Марк Шайфли и Блейк Уийлър се отличиха с по един гол и две асистенции за успеха на Уинипег. Патрик Лайне, Якоб Труба и Николай Елерс също бяха точни за Джетс. Вратарят Ондржей Павелец отрази 24 удара. Александър Стийн, Владимир Тарасенко и Алекс Пиетранджело се разписаха за Сейнт Луис, който регистрира четвърта поредна домакинска загуба. Джейк Алън направи 19 спасявания.

ДАЛАС СТАРС – Торонто Мейпъл Лийфс 6:3
(5:1, 1:2, 0:0)
* Кари Лехтонен отрази 40 удара, а Далас вкара три гола в първите 11:18 минути на мача. След попаденията на Девин Шор, Радек Факса и Лаури Корпиконски вратарят на Торонто Фредерик Андерсен беше заменен от Къртис Макелхини. Тайлър Бозак върна един гол за „кленовите листа“, но след това Брет Ричи и Джейми Бен вкараха за домакините. Никита Сошников и Мичъл Марнър вкараха за гостите през втората част, когато Джейсън Спеца се разписа за Старс. Вратарят на Далас Кари Лехтонен завърши с 40 спасявания.

Аризона Койотис – ЛОС АНДЖЕЛИС КИНГС 2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
* Джейк Мъзин се разписа при числено предимство 1:49 минути преди края и „кралете“ спряха серията на Аризона от три поредни победи. Анже Копитар и Джордан Нолан също бяха точни за Лос Анджелис, а Петер Будай направи 30 спасявания. Джордан Мартинук и Раян Уайт бяха точни за Койотис, а Майк Смит отрази 36 удара.

Едмънтън Ойлърс – МИНЕСОТА УАЙЛД 2:5
(0:2, 2:2, 0:1)
* Тайлър Граовац вкара два гола за третата поредна победа на Минесота. Джейсън Зукър, Зак Паризе и Крис Стюърт добавиха по едно попадение. Адам Ларсон и Леон Драйзайтъл бяха точни за Едмънтън, който спря поредицата си от три успеха.

АНАХАЙМ ДЪКС – Колорадо Авъланч 5:1
(1:0, 1:1, 3:0)
* Якоб Силфверберг вкара два гола, а Джон Гибсън отрази 28 удара за успеха на Анахайм. Рикард Ракел, Корбиниан Холцер и Кем Фаулъ добавиха по едно попадение. Мико Рантанен се разписа за Колорадо, а Калвин Пикар направи 26 спасявания. Това е осмата поредна загуба за „лавините“.

САН ХОСЕ ШАРКС – Чикаго Блекхоукс 3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
* Томас Хертъл вкара победния гол за „акулите“ 2:03 минути преди края, а след това Джо Павелски добави едно попадение на празна врата. Патрик Марло реализира 499-ото си попадение в НХЛ, а Сан Хосе записа седма победа в последните си осем мача. Вратарят Мартин Джоус отрази 24 удара. Денис Расмусен се разписа за Чикаго, а Кори Кроуфърд направи 26 спасявания.