Хокейният национален отбор на България падна от Мексико със 7:8 след продължение (2:3, 2:2, 3:2, 0:1) в трети мач от Световното първенство в дивизия 2, група В. Поражението в допълнителното време донесе и първа точка на българите, която ги отлепи от последното място в дивизията, където останаха домакините от Турция.

Нападетелят Карлос Гомес вкара победното попадение в мача във 2:01 на продължението и не позволи на България да запише първи успех. С хеттрик за нашите се отличи Станислав Мухачов, два пъти се разписа Цветан Цветанов, а по веднъж - Алексей Йотов и Мартин Миланов.
Голяма част от времето пък нашите прекараха с човек по-малко на леда, инкасирайки общо 48 наказателни минути, включително 10 минути на Георги Искренов през третата третина.