Нападателят Патрик Марло, който преди ден вкара четири гола за една третина, днес отново беше герой за Сан Хосе Шаркс. 37-годишният ветеран вкара победния гол за „акулите“ при успеха с 4:3 като гост на Уинипег Джетс. Той се разписа 4:33 минути преди края мача, а това беше 498-ото му попадение в редовен сезон, с което се изравни с Глен Андерсон на 45-ото място във вечната реализаторска ранглиста на НХЛ, информира Хокейни Новини. Лени Макдоналд е 44-и с 500 гола, Джо Малън е 43-и (502), а Петер Бондра е 42-и с 503. Лидер в класацията е Уейн Грецки с 894 гола.

Брент Бърнс, Логан Кутюр и Мелкер Карлсон също бяха точни за успеха на Шаркс, а вратарят Арън Дел отрази 31 удара в деветия си мач за сезона. Браян Литъл вкара два пъти, а Андрю Коп добави попадение за Уиниипег. Защитниците Дъстин Бафлин и Джош Мориси се отличиха с по две асистенции за Джетс, а вратарят Ондржей Павелец направи 22 спасявания. 17 секунди преди края Уинипег вкара изравнителен гол за 4:4, но попадението беше отменено след видео повторение.

ПО-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ОСТАНАЛИТЕ МАЧОВЕ В НХЛ ОТ ТАЗИ НОЩ
БОСТЪН БРУИНС – Детройт Ред Уингс 4:3 след прод.

(2:1, 0:2, 1:0, 1:0
* Давид Пастърняк вкара 46,9 секунди преди края на продължението и донесе победата на Бостън. В редовното време той се отличи и с асистенция. Брад Маршан реализира два гола, а Кеван Милър добави едно попадение за Бруинс. Туука Раск отрази 23 удара. Майк Грийн блесна с гол и асистенция за Детройт. Андреас Атанасиу и Томаш Татар също бяха точни, а Хенрик Зетерберг направи две асистенции. Джарет Коро завърши с 45 спасявания.

Ню Джърси Девилс – ЛОС АНДЖЕЛИС КИНГС 1:3
(0:3, 0:0, 1:0)
* Анже Копитар и Танър Пиърсън вкараха по един път в първите 1:46 минути на мача. Така Лос Анджелис спря серията си от четири поредни загуби. Алек Мартинес също се разписа за успеха, а Петер Будай отрази 24 удара. Джеф Картър направи две асистенции. Кайл Куинси вкара за Ню Джърси, който записа пета поредна домакинска загуба.

НЮ ЙОРК АЙЛЪНДЪРС – Кълъмбъс Блу Джакетс 4:2
(0:1, 2:0, 2:1)
* Николай Кульомин се отличи с гол и асистенция за успеха на Айлъндърс. Джош Бейли вкара попадение номер 100 в кариерата си, а Джейсън Чимера и Брок Нелсън също бяха точни за успеха. Джон Таварес добави две асистенции, а Томас Грайс отрази 21 удара. Ник Фолино и Кем Аткинсън се разписаха за Кълъмбъс.

Питсбърг Пингуинс – СЕЙНТ ЛУИС БЛУС 0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
* Картър Хътън отрази 34 удара за шестия в кариерата си мач без допуснат гол. Колтън Парайко, Раян Рийвс и Скоти Ъпшол се разписаха за успеха на „блусарите“, които спряха серията си от три поредни загуби. Мат Мъри направи 24 спасявания за Питсбърг, който прекрати поредицата от четири последователни победи.

МОНРЕАЛ КАНЕЙДИЪНС – Калгари Флеймс 5:1
(1:0, 2:0, 2:1)
* Александър Радулов вкара два гола, а Андрю Шоу, Томаш Плеканец и Даниел Кар се разписаха по един път за успеха. Кери Прайс отрази 30 удара и направи една асистенция. Сам Бенет реазилира единственото попадение за Калгари, който записа четвърта поредна загуба. Вратарят Чад Джонсън направи 15 спасявания.

ОТАВА СЕНАТЪРС – Вашингтон Кепитълс 3:0
(2:0, 1:0, 0:0)
* Майк Кондън отрази 31 удара за четвъртия си мач без допуснат гол от началото на сезона. Крис Кели, Боби Раян и Зак Смит се разписаха за успеха на Отава. Филип Грубауер направи 31 спасявания за Вашингтон.

Нешвил Предатърс – БЪФАЛО СЕЙБЪРС 4:5 след прод.
(1:0, 1:2, 2:2, 0:1)
* Джак Айхел вкара два гола за Бъфало, включително победния в средата на продължението. Земгус Гиргенсонс, Браян Джонта и Кайл Окпосо също бяха точни за третата поредна победа на „сабите“. Вратарят Робин Лехнер отрази 35 удара. Джеймс Нийл, Филип Форсберг, Коди Маклиън и Виктор Арвидсон вкараха за Нешвил, който спря серията си от три последователни успеха. Кале Ярнкрок се отличи с две асистенции. Юусе Сарос направи 32 спасявания.

Чикаго Блекхоукс – ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ 2:5
(1:1, 1:0, 0:4)
* Тайлър Джонсън вкара два гола в рамките на 30 секунди през третата част и помогна за успеха на Тампа Бей, който прекрати серията от три поредни загуби. Браян Бойл добави едно попадение и една асистенция. Никита Нестеров и Никита Кучеров също се разписаха. Алекс Килорн подаде и за двата гола на Джонсън, а Валтери Филпула също направи две асистенции. Вратарят Андрей Василевски не само отрази 34 удара към вратата на Лайтнинг, но направи една асистенция. Джонатан Тейвс се отличи с попадение и голово подаване за Чикаго, който спря серията си от три поредни победи. Дънкан Кийт също се разписа за Блекхоукс.

Далас Старс – МИНЕСОТА УАЙЛД 2:3 след дузпи
(0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 2:3)
* Крис Стюърт вкара в петия кръг на дузпите, за да донесе победата на Минесота. Патрик Ийвс и Джейми Бен също бяха точни за Далас при дузпите, но Джейсън Поминвил и Мико Койву отговориха с точни изпълнения за „диваците“. Деван Дъбник отрази опита на Джейсън Спеца точно преди Стюърт да вкара. Поминвил и Койву се отличиха с голове за Минесота и в редовното време, а Дъбник отрази 35 удара. Ийвс и Тайлър Сегин бяха точни за Далас. Спеца направи две асистенции, а Кари Лехтонен завърши с 31 спасявания.