Патрик Марло (с номер 12 на снимката) вкара четири гола през третата част за петата поредна победа на Сан Хосе - 5:2 срещу Колорадо Авъланч. Той стана 12-ият играч в историята на НХЛ и първият след Марио Лемьо (на 26 януари 1997 година срещу Монреал), разписал се четири пъти в рамките на една третина, съобщава Хокейни Новини.

ПО-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧОВЕТЕ В НХЛ, ИГРАНИ ТАЗИ НОЩ:

НЮ ЙОРК РЕЙНДЖЪРС – Лос Анджелис Кингс 3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
* Брендън Пири, Мат Пюмпел и Матс Цукарело се разписаха за третата поредна победа на нюйоркчани, които преди това имаха три последователни поражения. Хенрик Лундквист направи 36 спасявания на вратата на Рейнджърс. Джордан Нолан и Кайл Клифърд бяха точни за „кралете“, а Джеф Заткоф отрази 14 удара. За Лос Анджелис Кингс това е четвърта поредна загуба и пета в последните 7 мача.

ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС – Каролина Хърикейнс 6:1
(2:1, 2:0, 2:0)
* Защитникът Дмитри Орлов вкара два гола за третата поредна победа на Вашингтон. Джъстин Уилямс, Евгени Кузнецов, Ти Джей Оши и Ларс Елер също се разписаха за столичани, а Брейдън Холтби отрази 25 удара. Джорда Стаал единствен вкара за „ураганите“, а Кем Уорд направи 19 спасявания при четвъртата последователна загуба на Каролина.

ТОРОНТО МЕЙПЪЛЛ ЛИЙФС – Калгари Флеймс 4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
* Назим Кадри вкара два гола и Торонто спря серията си от две поредни загуби. Новобранците Мич Марнър и Зак Хайман се разписаха по един път, а Фредерик Андерсен отрази 26 удара във втория си мач без допуснат гол като играч на „кленовите листа“. Браян Елиът направи 24 спасявания за Калгари.

Уинипег Джетс – АНАХАЙМ ДЪКС 2:3
(1:2, 0:0, 1:1)
* Раян Гецлаф вкара победния гол при числено предимство през третата част, а Джонатан Берние отрази 31 удара за успеха на Анахайм. Логан Шоу и Рикард Ракел също бяха точни за „патоците“. Андрю Коп и Николай Елерс се разписаха за Уинипег, а вратарят Ондржей Павелец направи 24 спасявания.

АРИЗОНА КОЙОТИС – Флорида Пантърс 3:2 след прод.
(0:1, 2:1, 0:0 1:0)
* Тобиас Рийдер вкара 48 секунди след началото на продължението и донесе победата на Аризона. Кристиан Фишер и Раян Уайт също бяха точни за „койотите“, а вратарят на тима Майк Смит отрази 23 удара. Винсънт Трочек и Майкъл Сгарбоса се разписаха за „пантерите“, които записаха четвърта поредна загуба и пета в последните си шест мача. Вратарят на Флорида Роберто Луонго направи 39 спасявания.

Колорадо Авъланч – САН ХОСЕ ШАРКС 2:5
(0:1, 1:0, 1:4)
* Патрик Марло (с номер 12 на снимката) вкара четири гола през третата част за петата поредна победа на Сан Хосе. Той стана 12-ият играч в историята на НХЛ и първият след Марио Лемьо (на 26 януари 1997 година срещу Монреал), разписал се четири пъти в рамките на една третина. Брет Бърнс добави попадение и две асистенции. Джером Игинла и Андреас Мартинсен се разписаха за Колорадо, който има 11 поражения в последните си 11 мача.