Торонто Мейпъл Лийфс – Лос Анджелис Кингс 4:3 след дузпи
(2:0, 0:2, 1:1, 0:0, 1:0)
Джофри Лупул единствен беше точен при дузпите и донесе на Торонто Мейпъл Лийфс успеха над шампиона Лос Анджелис Кингс с 4:3 след дузпи. Това беше пети пореден успех за „кленовите листа“. Майк Санторели, Коуди Френсън и Джеймс ван Риймсдайк бяха точни за Торонто в редовното време. Джъстин Уилямс, Дуайт Кинг и Мариан Габорик се разписаха за „крилете“.

Чикаго Блекхоукс – Калгари Флеймс 2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
Чикаго Блекхоукс се наложи с 2:1 над Калгари Флеймс с победен тол на крилото Брендън Саад в 13-ата минута на третата част. Иржи Худлер беше дал аванс на Калгари 4:27 минути след началото на втората третина, но Патрик Шарп изравни четири минути по-късно. Вратарят на Чикаго Анти Раанта спаси 23 удара, а колегата му на вратата на „огнените“ Йонас Хилер направи 26 спасявания.

Едмънтън Ойлърс – Ню Йорк Рейнджърс 0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Дан Джирарди и Карл Хагелин вкараха попаденията за Ню Йорк Рейнджърс при успеха с 2:0 над Едмънтън Ойлърс. Джирарди откри резултата четири минути преди края на първата част, а Хагелин се разписа на празна врата 22 секунди преди края на мача. Хенрик Лундквист отрази 16 удара към вратата на „рейнджърите“, докато Бен Скривънс от Калгари направи 20 спасявания.