Питсбърг Пингуинс елиминира победителя в редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) Вашингтон Капиталс, след като се наложи с 4:3 след продължение в собствената си зала "Конзол Енерджи". "Пингвините" затвориха серията в шестия мач и след 4-2 победи ще играят срещу Тампа Бей на финала на Източната конференция.

Фил Кесел вкара два гола за Питсбърг в първата и втората третина на срещата, а Карл Хагелин покачи аванса на домакините до три шайби с точен удар само 33 секунди след второто попадение на своя съотборник. И точно когато мачът изглеждаше решен, героят на Вашингтон в серията Тимъти Оши намали, а Джъстин Уилямс и Джон Карлсон изравниха резултата с голове в последната третина.

Пингвините не се притесниха от получените три гола в последните 22 минути и стигнаха до победата чрез Ник Бонино. Карл Хагелин стреля точно, а Брейдън Холтби направи 38-то си спасяване за мача. Шайбата обаче се върна в Бонино и той вкара победния гол след 6:32 минути игра в продължението.

Това беше деветата плейофна серия между тези два тима, като осем от тях са завършили с краен успех в полза на Питсбърг.

Класиране, резултати, програма и всичко за НХЛ - ТУК !!!