Филаделфия Флайърс – Каролина Хърикейнс 2:3
(0:1, 1:1, 1:1)

Иржи Тлусти вкара в третия период победния гол за Каролина Хърикейнс при успеха с 3:2 над Филаделфия Флайърс.

Нейтън Герб и Александър Сьомин също се разписаха за „ураганите“, които спечелиха и трите си мача с Филаделфия през този сезон.

Клод Жиру и Скот Хартнел бяха точни за Флайърс, които записаха едва втората си домакинска загуба за последните 14 мача.

Детройт Ред Уингс – Чикаго Блекхоукс 5:4
(2:2, 2:1, 0:1, 0:0, 1:0)

Дарът Хелм вкара шестата дузпа за Детройт, а Йонас Густавсон спаси удара на Андрю Шоу за победата на Ред Уингс над шампиона Чикаго Блекхоукс с 5:4 след дузпи.

Това беше първи мач между двата тима след успеха на Блекхоукс след продължения в седмия мач от втория кръг на плейофите през миналия сезон.

Капитанът на Чикаго Джонотан Тейвс вкара първата дузпа за тима си, а след това Патрик Шарп беше точен, но Патрик Кейн беше спрян при опита да спечели победата за тима си.

Йонас Густафсон, който игра на мястото на контузения Джими Хауърд, направи 31 спасявания. Кори Крофърд допусна четири гола в първите 17 удара към вратата си, но завърши с 27 отразени удара.

Калгари Флеймс – Финикс Койотс 3:2
(1:0, 2:1, 0:1)

Шон Монахън вкара 14-ия си гол за сезона, а Мат Стейджън реализира победното попадение за Калгари при успеха с 3:2 над Финикс Койотс. Така Флеймс сложиха край на серията си от седем поредни загуби у дома.

Ланс Бума също беше точен за домакините, а вратарят Кари Рами отрази 30 удара. Антоан Вермет и Шейн Доън се разписаха за Финикс, който загуби за осми път в последните си 11 мача.

Питсбърг Пингуинс – Монреал Канейдиънс 5:1
(2:1, 3:0, 0:0)

Юси Йокинен се разписа два пъти за Питсбърг при убедителния успех с 5:1 над Монреал Канейдиънс.

Евгени Малкин се отличи с гол и асистенция, а Сидни Кросби реализира 26-ия си гол от началото на сезона. Тейлър Пят също добави попадение за „пингвините“. Марк-Андре Фльори спаси 22 удара към вратата на Питсбърг.

Рене Бърк вкара седмия си гол за сезона за Канейдиънс, но Монреал беше тотално надигран от Пингуинс. Вратарят Кери Прайс отрази 16 от всичките 21 удара към вратата си преди да бъде заменен от Петер Будай в края на втората част. Монреал загуби за четвърти път в последните си шест мача.