Питсбърг Пингуинс надви като гост Ню Йорк Рейнджърс с 4:3 след дузпи и записа шеста поредна победа в редовния сезон на НХЛ.

„Пингвините” показаха характер и с два късни гола на Матс Зукарело (52:43) и Дерик Брасард (58:14) в последната третина вкараха мача в продължение, след което равенството 3:3 остана непроменено. Вратарят на „пингвините“ Марк-Андре Флюри не допусна гол при изпълнението на наказателните удари, докато Брендън Сътър успя излъже Хенрик Лундквист с изстрел между краката и донесе победата за Питсбърг.

В редовното време двата тима размениха по един гол във втората третина и по два в последната част. Първо Крис Куниц (32:44) откри за Питсбърг, но много бързо Карл Хагелин (35) изравни, а в началото на втората част Паскал Дюпюи (45:25) и Сътър (46:26) бяха дали комфортен аванс на гостите.

В другия мач от тази нощ Ню Джърси Девилс разби у дома Отава Сенатърс  с 5:2.