Плюшен заек похвали пистата в Банско, която ще приеме Откритото европейско първенство по биатлон. Става въпрос за талисмана на надпреварата “Бъни”, който заедно с шефката на родната федерация Екатерина Дафовска, рейс директора от Международната централа Феликс Битерлинг и мениджърът на надпреварата Венцислав Илиев инспектираха трасето.

Европейското първенство стартира след 2 дни, а проверката на спортния център “Бъндерица” не показа никакви нередности.

“Ще докладвам на президента на Международната федерация г-н Андрес Бесеберг, че Банско е в пълна готовност да посрещне европейското първенство", обяви плюшеният Заек след инспекцията.

Първият старт е на 20 февруари. 286 състезатели от 34 страни ще се състезават в следните дисциплини: спринт, индивидуално, преследване, смесена щафета и щафета. Първенството приключва на 26 февруари. В Банско пристигат шестима световни шампиони от завършилото наскоро световно за юноши и девойки. Безспорната звезда ще дойде с украинския отбор – носителката на златен медал от световното в Нове место – Олена Пидгрушна, която стана първа в спринта на 7,5 км.