Флорида Пантърс – ЕДМЪНТЪН ОЙЛЪРС 3:4
(0:1, 3:2, 0:1)
* Осем минути преди края на мача Крис Ръсел вкара първия си гол в НХЛ от повече от година и Едмънтън спря серията на Флорида от пет поредни победи. Оскар Клефбом, Зак Касиан и Раян Нъджънт-Хопкинс също се разписаха за успеха, Кем Талбът отрази 31 удара. Александър Барков, Колтън Сивиър и Джонатан Маршесо бяха точни за Пантърс. Кийт Яндъл направи две асистенции и така закръгли на 400 своите точки в НХЛ. Джеймс Риймър направи 31 спасявания, но въпреки това Флорида загуби за осми пореден път като домакин на Едмънтън, пише "Хокейни новини".

Филаделфия Флайърс – ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС 1:4
(0:2, 1:1, 0:1)
* Евгени Кузнецов вкара два гола, а Брейдън Холтби отрази 33 удара за успеха на Вашингтон, който спря серията си от две поредни загуби. Никлас Бекстрьом и Ти Джей Оши също се разписаха за лидера столичани, които са лидер в общото класиране на НХЛ. Брейдън Шен реализира единственото попадение за „пилотите“, които имат пет загуби в последните си седем мача. Михал Нойвирт завърши с 25 спасявания за Филаделфия.

АНАХАЙМ ДЪКС – Бостън Бруинс 5:3
(0:1, 3:1, 2:1)
* Рикард Ракел вкара втория си гол в мача само 2:34 минути преди края и донесе на Анахайм домакинския успех над Бостън. Ондржей Каше добави едно попадение и една асистенция. Джош Менсън също се разписа, а Андрю Колиано реализира на празна врата. Ник Ричи направи две асистенции, а Джонатан Берние отрази 26 удара. Брендън Карло, Здено Хара и Франк Ватрано бяха точни за Бостън, който спря серията си от четири поредни победи. Дейвид Бейкс се отличи с две голови подавания за Бруинс. Туука Раск направи 21 спасявания пред вратата на „мечките“.