Хенрик Лундквист отрази 32 удара за своята победа номер 400 в НХЛ. Това се случи при успеха на Ню Йорк Рейджърс с 4:2 срещу Колорадо Авъланч. Крал Хенрик става едва 12-ият вратар и като цяло първи европейски сраж във вековната история на НХЛ, достигнал тази граница, пише Хокейни Новини.

ПО-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧОВЕТЕ, ИГРАНИ ТАЗИ НОЩ:

БОСТЪН БРУИНС – Ванкувър Канъкс 4:3
(2:1, 0:1, 2:1)
* Давид Пастърняк вкара две минути преди края на третия период и донесе на Бостън втората поредна победа под ръководството на временния треньор Брус Касиди. Франк Ватрано се отличи с гол и две асистенции, а Кеван Милър и Колин Милър добавиха по едно попадение. Резервният вратар на „мечките“ Антон Худобин получи шанс за изява в този мач и отрази 29 удара. Бо Хорват и Александър Бъроус завършиха с по един гол и една асистенция за Ванкувър. Маркус Гранлунд също беше точен, а Раян Милър завърши с 26 спасявания.

ОТАВА СЕНАТЪРС – Ню Йорк Айлъндърс 3:0
(1:0, 2:0, 0:0)
* Отава записа втора поредна победа, след като Марк Стоун, Зак Смит и Жан-Габриел Пажо вкараха по един гол. Крейг Андерсън се завърна на вратата след 69 дни отсъствие и отрази 33 удара за четвъртия си мач за сезона без допуснат гол. Той напусна тима в началото на декември, за да е близо до съпругата си, която се бори с рак. През миналата седмица той поднови тренировки. Томас Грайс завърши с 21 спасявания за Айлъндърс.

ФИЛАДЕЛФИЯ ФЛАЙЪРС – Сан Хосе Шаркс 2:1 след прод.
(0:0, 0:0, 1:1, 1:0)
* Уейн Симъндс вкара при контраатака в 64-ата секунда на продължението и Филаделфия спря серията си от три поредни загуби. Иван Проворов се разписа за „пилотите“ в редовното време, а Михаел Нойвирт отрази 23 удара. Патрик Марло беше точен за Сан Хосе, който записа четвърто поредно поражение и пето за последните седем мача. Аарън Дел завърши с 34 спасявания в първия си мач от 30 декември насам.

ДАЛАС СТАРС – Каролина Хърикейнс 5:2
(3:0, 1:1, 1:1)
* Патрик Ийвс вкара два гола в своя мач номер 600 в НХЛ, а Далас спря серията си от четири поредни загуби. Еса Линдел, Къртис Макензи и Адам Кракнъл добавиха по едно попадение. Макензи подаде за гола на Кракнъл. Джейми Бен направи две асистенции, а Кари Лехтонен отрази 22 удара. Себастиан Ахо и Джъстин Фоулк се разписаха за „ураганите“. Вратарят на Каролина Кем Уорд завърши с 22 спасявания.

Нешвил Предатърс – ФЛОРИДА ПАНТЪРС 4:7
(1:1, 2:4, 1:2)
* Винсънт Тротчек ознаменува своя мач номер 200 в НХЛ с два гола и асистенция за успеха на Флорида. Джонатан Юбердо завърши с едно попадение и подаде за други две, а Юси Йокинен добави гол и асистенция. Яромир Ягър, Ник Бюгстад и Александър Барков се разписаха по един път. Така Ягър вече и 1899 точки през кариерата си в НХЛ. Райли Смит направи две асистенции, Роберто Луонго отрази 26 удара, а „пантерите“ записаха четвърта победа в последните си пет мача. Виктор Арвидсон вкара първия си хеттрик в НХЛ, а Роман Йоси добави един гол и една асистенция за Предатърс. Вратарят на Нешвил Пека Рине получи четири гола от 16 удара и беше заменен в осмата минута на втората третина от Юсе Сарос, който завърши с 18 спасявания.

КЪЛЪМБЪС БЛУ ДЖАКЕТС – Детройт Ред Уингс 2:1
(1:1, 1:0, 0:0)
* Кем Аткинсън вкара победния гол за Кълъмбъс в средата на втората третина, а Сергей Бобровски отрази 35 удара. Буун Дженър също се разписа, а Брендън Дубински направи две асистенции. Томаш Ванек се разписа за Детройт, а Петер Мразек направи 37 спасявания, но въпреки това Детройт записа трета поредна загуба. Това беше първи мач за Ред Уингс след смъртта на 87-годишния собственик на клуба Майк Илич в петък.

Монреал Канейдиънс – СЕЙНТ ЛУИС БЛУС 2:4
(1:1, 1:2, 0:1)
* Патрик Берглунд вкара хеттрик за четвъртата поредна победа на Сейнт Луис като гост. Давид Перон добави едно попадение, а Джейк Алън отрази 28 удара. Шей Уебър и Макс Пачорети се разписаха за Монреал, който записа пета загуба в последните си шест мача. Ал Монтоя завърши с 18 спасявания.

НЮ ЙОРК РЕЙНДЖЪРС – Колорадо Авъланч 4:2
(1:1, 0:1, 3:0)
* Хенрик Лундквист отрази 32 удара за своята победа номер 400 в НХЛ. Той става едва 12-ият вратар и като цяло първи европейски сраж във вековната история на НХЛ, достигнал тази граница. Само още двама вратари са постигали 400 победи с екипа на един клуб – Мартин Бродюр (Ню Джърси Девилс) и Тони Еспозито (Чикаго Блекхоукс). Защитникът Кевин Клайн вкара два гола, а Рик Неш и Кевин Хейс се разписаха по един път за петата поредна победа на Рейнджърс. Габриел Ландеског и Джон Мичъл бяха точни за Колорадо, а Калвин Пикард направи 26 спасявания.

Торонто Мейпъл Лийфс – БЪФАЛО СЕЙБЪРС 1:3
(0:3, 1:0, 0:0)
* Ивендър Кейн вкара два гола, а Джак Айхел направи рекордните за кариерата си три асистенции за успеха на Бъфало. Сам Райнхард също се разписа, а Робин Лехнер отрази 43 удара. Мич Марнър беше точен за Торонто, който записа шеста загуба в последните си осем мача. Фредерик Андерсен направи 20 спасявания.

Уинипег Джетс – ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ 1:4
(0:2, 0:1, 1:1)
* Брейдън Поинт, Ондржей Палат и Виктор Хедман се отличиха с по един гол и една асистенция за успеха на Тампа Бей. Браян Бойл също беше точен, а Бен Бишоп отрази 32 удара. Защитникът на Уинипег Якоб Троуба вкара петия си гол за сезона. Конър Хелебайк направи 26 спасявания, но Джетс загубиха четвърти пореден мач.

ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС – Анахайм Дъкс 6:4
(3:0, 1:2, 2:2)
* Новобранецът Зак Санфорд вкара си гол в НХЛ, а той се оказа победен за Вашингтон. Никлас Бекстрьом завърши с попадение и две асистенции, а Ти Джей Оши, Даниел Уиник и Маркус Йохансон се отличиха по един гол и една асистенции. Том Уилсън също беше точен, а Брейдън Холтби отрази 14 удара. Така Вашингтон записа 12-а поредна домакинска победа и като цяла шести последователен успех. Кепитълс изравни рекорда на Бостън Бруинс от сезон 1970/71, след като в 11-о поредно домакинство вкара поне пет гола. Раян Гецлаф се отличи с попадение и две асистенции. Якоб Силверберг, Хампус Линдхолм и Раян Кеслър добавиха по един гол. Джон Гибсън завърши с 33 спасявания.

АРИЗОНА КОЙОТИС – Питсбърг Пингуинс 4:3 след прод.
(0:0, 2:1, 1:2, 1:0)
* Конър Мърфи вкара първия си гол за сезона само 21,8 секунди преди края на продължението и донесе победата на „койотите“. До оувъртайм се стигна, след като Фил Кесъл изравни за 3:3 само 14,2 секунди преди финалната сирена. Мартин Ханзал вкара два гола и Тобиас Рийдер добави един за успеха на Аризона, а Майк Смит отрази 27 удара. Джош Арчибалд се отличи с две попадения за Питсбърг. Марк-Андре Фльори завърши с 21 спасявания.

Едмънтън Ойлърс – ЧИКАГО БЛЕКХОУКС 1:5
(1:2, 0:2, 0:1)
* Рихард Паник вкара два гола и направи една асистенция за петата поредна победа на Чикаго. Патрик Кейн добави едно попадение и две голови подавания. Тревор ван Риймсдайк и Артьом Анисимов също бяха точни за успеха, а Скот Дарлинг отрази 30 удара. Патрик Морон се разписа за Едмънтън, който загуби за четвърти път в последните си пет мача. Кем Талбът получи четири гола от 20 удара и беше заменен от Лоран Бросоа, който завърши с четири спасявания.