Всичко интересно от мачовете в НХЛ, играни през изминалата нощ:

ДЕТРОЙТ РЕД УИНГС – Калгари Флеймс 8:2
(4:1, 2:1, 2:0)
* Антъни Манта и Андреас Атанасиу вкараха по две попадения за победата на Детройт, пише "Хокейни Новини". Густав Нюкуист, Дилан Ларкин, Джъстин Абделкадер и Люк Глендънинг също бяха точни за Ред Уингс, а Джими Хауърд направи 26 спасявания. Майкъл Фърланд и Джони Гудро се разписаха за Калгари. Еди Лак започна на вратата за Флеймс и допусна пет гола от 15 удара преди да бъде заменен от Джон Гилис пет минути след началото на втората третина. Гилис завърши с 9 отрази удара.

ЧИКАГО БЛЕКХОУКС – Ню Йорк Рейнджърс 6:3
(0:1, 1:0, 5:2)
* Артьом Анисимов вкара три гола през третата третина срещу бившия си отбор, а Ник Шмалц добави три асистенции за успеха на Чикаго. Алекс ДеБринке, Джон Хейдън и Джонатан Тейвс (на празна врата) също се разписаха за Блекхоукс. Дънкан Кийт се отличи с две асистенции, а Кори Крофърд направи 25 спасявания. Рик Неш се отличи с гол и асистенция за Рейнджърс, които спряха серията си от шест поредни победи. Кевин Хейс и Мика Зибанеджад също бяха точни за нюйоркчани. Хенрик Лундквист направи 30 спасявания и допусна четири гола преди да бъде заменен от Ондржей Павелец за последните 6:32 минути от мача, а чехът отрази седем удара.

АНАХАЙМ ДЪКС – Бостън Бруинс 4:2
(1:0, 2:1, 1:1)
* Ник Ричи и Джои Мейсън се отличиха с по един гол и една асистенция, а Кевин Рой реализира първото си попадение за Анахайм. Дерек Грант също се разписа за „патоците“. Джон Гибсън направи 39 спасявания, а Антон Вермет се отличи с асистенция в своя мач №1000 в НХЛ. Дантън Хийнън и Ноел Ачари вкараха за Бостън, а Туука Раск отрази 23 удара към вратата на „мечките“, които запасиха четвърта поредна загуба.