Емилия Йорданова се класира на 66-о място в спринта на 7,5 км в словенския зимен курорт Поклюка. Състезанието беше старт от седмия кръг на Световната купа по биатлон.

Йорданова направи три пропуска във втората от двете си стрелби, като финишира с време 24.36,1 минути, изоставайки с 3,17 минути от победителката Катарина Инерхофер. Австрийската биатлонистка бе перфектна в стрелбата си, като пробяга трасето за 21.19,1 минути.
Втора е рускинята Даря Виролайнен, която изостана с 9,2 секунди от победителката. Трета остана беларускинята Надежда Скардино на 12,1 секунди от Инерхофер.

Десислава Стоянова се класира на 78-о място, а Дафинка Коева е на 83-а позиция в крайното класиране. Завършиха 85 биатлонистки.