Питсбърг Пингуинс и Лос Анджелис Кингс записаха трети поредни загуби и продължават да търсят първия си успех за сезона в НХЛ.

„Пингвините” претърпяха домакинско поражение с 2:3 от Монреал Канейдиънс, който записа четвърта поредна победа и изравни постижението си 1977 година за най-добър старт в шампионата. Канадският тим поведе с гол на Макс Пачорети след 5 минути игра на леда. Бо Бенет изравни в началото на втората третина, но Пачорети отново даде преднина на гостите. Крис Летанг вкара за 2:2 след асистенция на Фил Кесъл, а Томас Флайшман донесе успеха за Монреал в началото на последната третина.

Лос Анджелис Кингс пък отстъпи у дома на Ванкувър с 0:3. Вратарят на гостите Райън Милър направи 15 спасявания и записа 36-и мач без допуснат гол в кариерата си. Попаденията за канадския тим реализираха Адам Кракнел и Алекзандър Едлер през втората част и Дерик Дорсет в самия край. След успеха си Ванкувър излезе начело в Тихоокеанската дивизия със 7 точки, а „кралете” са последни без нито една спечелена точка.