Сан Хосе Шаркс загуби у дома от Питсбърг Пингуинс с 1:5 в среща от редовния сезон на НХЛ.

Още в началото на първата третина Фил Кесъл (2:30) даде преднина на „пингвините” след асистенция на Евгени Малкин. През втората част Мат Кулън (24:40) и Евгени Малкин (26:35) увеличиха аванса на гостите след асистенции н а Демуин и Куниц, а Патрик Марло (35:35) намали за 1:3, вкарвайки почетния гол за „акулите”.

В заключителната третина Дейвид Перон (48:42) и Фил Кесъл (44:54) с втория си гол пак след подаване на Малкин оформиха крайното 1:5.

Вратарят на домакините Мартин Джоунс отрази 24 шайби, а този на гостите Марк-Андре Флюри се отличи с 33 спасявания.

След успеха си Питсбърг е четвърти в Източната конференция с 30 точки. Сан Хосе заема седма позиция в Западната конференция с 28 точки.