Хокеистите на Ню Йорк Рейнджърс победиха Сан Хосе Шаркс с 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) в мач от редовния сезон на НХЛ и прекъснаха негативната си серия от три поражения.

В първата третина точен за „рейнджърите” бе Марк Стаал, а във втората попадение реализира Матс Дзукарело. В последната част голове за Ню Йорк отбелязаха Йеспер Фаст и Виктор Сталберг.

С основна заслуга за успеха на „рейнджърите” бе и вратарят Анти Раанта. Финландецът започна за пръв път като титуляр през сезона на мястото на Хенрик Лундквист и се представи впечатляващо, отразявайки всичките 22 удара на съперника, записвайки четвърта „чиста мрежа” в 40 мача в НХЛ.

От началото на сезона Ню Йорк Рейнджърс е с четири победи и две загуби и заема второ място в Източната конференция с 9 точки. Сан Хосе е с три успеха и толкова поражения и е на пето място в Западната конференция.